Obrazy i filmy na nowoczesnym telewizorze ze starego komputera

Hama wprowadziła do oferty konwerter sygnału VGA na HDMI. Dzięki niemu użytkownicy komputerów z łączem VGA będą mogli odtwarzać zdjęcia lub filmy z dysku twardego na nowoczesnym telewizorze.

Uwagę zwraca kompaktowa budowa konwertera firmy Hama, który jest zintegrowany w jednym kablu o długości 3 metrów. Nie ma więc potrzeby wydzielania dodatkowego miejsca przy komputerze lub telewizorze. Wystarczy połączenie wyjścia VGA w komputerze z wejściem HDMI w telewizorze, aby cieszyć się nową jakością obrazu. Konwerter nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Został wyposażony w filtr ferrytowy.

Konwerter firmy Hama przetwarza dane w czasie rzeczywistym. Zatem obraz analogowy VGA jest wyświetlany na telewizorze lub za pośrednictwem projektora w formie cyfrowej bez żadnych opóźnień. Jeśli komputer korzysta z systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista lub Windows 7, optymalna rozdzielczość jest ustawiana automatycznie.

Konwerter Hama pojawi się na polskim rynku w styczniu 2010 r. Sugerowana cena detaliczna produktu będzie wynosić 599 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.