Otwieranie wyników wyszukiwania w nowej karcie

Gdy korzystamy z okienka wyszukiwania umieszczonego na górnym pasku przeglądarki, otrzymane wyniki zastępują aktualnie otwartą stronę. By temu zapobiec, musimy najpierw otworzyć nową kartę – to niewygodne.

Jeśli zazwyczaj wolelibyśmy zachować aktualnie przeglądaną stronę, praktyczniejszym rozwiązaniem jest sprawienie, by wyniki wyszukiwania za pomocą Google lub innych serwisów były automatycznie otwierane w nowej karcie. Odpowiednią opcję znajdziemy w ukrytym oknie zaawansowanej konfiguracji.

W tym celu w polu adresu wpisujemy »about:config« i zatwierdzamy komunikat ostrzegawczy, klikając »Zachowam ostrożność, obiecuję!«. W okienku »Filtr« podajemy nazwę „browser.search.openintab” – możemy też samodzielnie znaleźć tę pozycję na liście. Dwukrotnie klikamy na szukanym wierszu, by zmienić wartość logiczną opcji na „true”. Nowe ustawienia działają od razu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.