System rozpozna pendrive jako napęd, gdy jest on spartycjonowany.

Pamięć USB nie wyświetla się jako napęd

Pamięć USB po włożeniu przez nas do gniazda komputera miga i pojawia się jako urządzenie z wymiennym nośnikiem pamięci w folderze "Mój komputer", ale XP zgłasza brak nośnika i nie przyporządkowuje mu litery napędu.

Nasz komputer traktuje pamięć USB jak wymienny dysk, dlatego musimy sprawić, aby nasza pamięć wykazywała wszystkie właściwości dysku. Najpierw otwieramy okno zarządzania nośnikami danych Windows. Klikamy prawym przyciskiem myszy »Start | Eksploruj | Mój komputer« i wybieramy polecenie »Zarządzaj«. Prawym przyciskiem myszy zaznaczamy »Magazyn | Zarządzanie dyskami« i sprawdzamy, czy pamięć USB wyświetla się jako sformatowana partycja, czy też jako nieprzyporządkowany obszar pamięci. Być może nieumyślnie skasowaliśmy partycję albo tabele partycji zostały uszkodzone w inny sposób. Za pomocą polecenia »Nowa partycja« z menu kontekstowego przypisujemy nieprzyporządkowane miejsce do partycji, po czym asystent zajmuje się formatowaniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.