Internet Explorer wciąż bezpieczny - pod warunkiem zachowania włączonych wszystkich funkcji ochronnych

PDC 09: Internet Explorer 9 – pierwsze szczegóły

Microsoft zaprezentował wczesną wersję Internet Explorera 9, która ma nie więcej niż 3 tygodnie. Prezentacja odbyła się na konferencji PDC 2009.

Zgodnie z naszą wczorajszą zapowiedzią, Microsoft zaprezentował swoją nową przeglądarkę. Internet Explorer 9 wykorzysta nie tylko moc procesora, ale i karty graficznej do wyświetlania witryn internetowych.  Deweloperzy stron będą mogli sterować tym procesem wykorzystując CSS, DHTML i javascript. Wedlug zapowiedzi Microsoftu, zaprzęgnięcie do pracy procesora graficznego pozwoliło na olbrzymie zwiększenie wydajności przeglądarki. Koncern z Redmond zademonstrował również testy zgodności przeglądarki ze wszystkimi standardami – Internet Explorer 9 przeszedł przez wszystkie bezbłędnie, mimo iż obecna wczesna kompilacja ma zaledwie trzy tygodnie. Zaimplementowano też nowy silnik obsługujący skrypty JavaScript.

Microsoft nie podał żadnych informacji kiedy możemy się spodziewać nowej przeglądarki. Poniżej prezentujemy trzy prezentacje IE9. Do ich obejrzenia wymagana jest wtyczka Silverlight.

Get Microsoft Silverlight

Get Microsoft Silverlight

Get Microsoft Silverlight

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.