Podane w artykule ceny pochodzą ze sklepu internetowego w Wielkiej Brytanii, gdzie procesory Phenom II można już zamówić

Phenom II podkręcony do 7 GHz

AMD pokazało filmik, na którym udokumentowano wyczyn overclockerów, podkręcających procesor Phenom II do częstotliwości 7 GHz.

W Sieci pojawił się filmik, ukazujący zmagania overclockerów, którym udało się przekroczyć barierę 7 GHz w podkręcaniu częstotliwości pracy procesora AMD Phenom II. – Ci ludzie wykonują wspaniałą robotę, ale niestety, overclockerzy zazwyczaj zarabiają w rok tyle, ile dobry tenisista zarabia podczas jednego meczu. Dla nas jednak, overclockerzy są bohaterami świata HPC – powiedział Simon Solotko, rzecznik firmy AMD. – Podkręcanie jest sportem ekstremalnym, który jest wartościowym przedsmakiem przyszłej technologii informatycznej – dodaje.

– Czemu to robią? Jedni mierzą się z kryzysem finansowym i chcą wycisnąć z procesora jak największą wydajność. Inni chcą się po prostu sprawdzić. Jakakolwiek jest przyczyna, jest tam co najmniej 15 tysięcy overclockerów, którzy poważnie podchodzą do podkręcania – mówi Solotko.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.