Igrzyska Olimpijskie robotów mają być odpowiedzią na amerykańskie zmagania robotów RoboGames, w San Francisco

Pierwsze Igrzyska Olimpijskie… robotów!

Pierwsza Olimpiada dla robotów ma odbyć się w Chinach, już w 2010 roku. Maszyny mają zmierzyć się w szesnastu konkurencjach, wśród których znajdą się również nietypowe, jak sprzątanie.

Igrzyska Olimpijskie dla robotów – brzmi dość abstrakcyjnie. Ale już w 2010 roku być może odbędzie się taka impreza, bowiem Chińczycy już rozpoczęli jej organizację. Przygotowywanych jest szesnaście konkurencji, nie tylko czysto sportowych, ale również bardziej pasujących do natury robotów – między innymi sprzątanie. W Igrzyskach udział wziąć będą mogły wyłącznie humanoidy, czyli roboty przypominające ludzi – zatem urządzenia wyposażone w koła odpadają.

Organizacja pierwszej Olimpiady robotów przypadła miastu Harbin, znanemu z jednej z najlepszych drużyn humanoidów w piłkę nożną. Na hali Instytutu Technologii zagościć mają roboty z ponad stu uczelni z całego świata.

Do tej pory nie znaleźli się jeszcze poważni sponsorzy imprezy, dlatego nie wiadomo jeszcze, kiedy impreza miałaby się odbyć. Będzie to jednak świetna okazja, aby jeszcze ulepszyć twory, jakimi są humanoidy.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.