Policja i inne służby będą mogły praktycznie poza kontrolą nadzorować aktywność w Internecie

Posłowie otrzymają nowoczesne palmofony

"Mobilny Poseł" to nowa inicjatywa naszego parlamentu. Dzięki niej nasi politycy otrzymają za pieniądze podatników nowoczesne telefony komórkowe z dostępem do Sieci.

Ośrodek Informatyki Kancelarii Sejmu planuje już w przyszłym roku wyposażyć wszystkich parlamentarzystów w nowoczesne telefony komórkowe z funkcjami mobilnego biura i dostępem do Internetu. Na chwilę obecną posłowie mogą korzystać wyłącznie ze służbowych komputerów stacjonarnych, które mają dostęp do sejmowych serwerów. „Mobilny Poseł”, bowiem tak nosi robocza nazwa projektu, ma zapewnić miłościwie nam panującym kontakt z Siecią również poza swoim biurem.

Palmofony, które otrzymają posłowie, muszą mieć dostęp do Sieci, poczty i dokumentów służbowych. Nie podano do wiadomości publicznej ile osób i jakie modele otrzyma, nie potrafimy więc na razie oszacować ile „Mobilny Poseł” będzie kosztował polskiego podatnika.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.