Projekt Natal może być sposobem nie tylko na grę, ale również wszelki inny kontakt z komputerem

– Project Natal zastąpi pilota – twierdzi Microsoft

Podczas konferencji Streaming Media West, główny menadżer usługi Xbox LIVE zasugerował, że Project Natal zastąpi całkowicie pilota do telewizora.

Marc Whitten, główny menadżer Xbox LIVE, przyznał, że jest zaskoczony sukcesem  usługami wideo firm trzecich na konsoli Xbox 360. Należą do nich między innymi Netflix w amerykańskiej edycji usługi i Sky Player w brytyjskiej. Określił to jako „największą niespodziankę w swojej karierze”. Microsoft chce zadbać, by Natal działał z telewizjami na Xboksie.

– Ruchem nadgarstka mogę zmienić kanał, mogę głosem powiedzieć konsoli by odtworzyła film. Jeżeli myślicie, że żyjemy w złotym okresie dla telewizji, Internetu czy konsol. Za pięć lat nie odróżnicie od siebie tych światów – podsumował Whitten.

Project Natal to tymczasowa nazwa dla opracowywanego przez Microsoft kontrolera dla konsoli Xbox 360. Peryferium umożliwi użytkownikom sterowanie bez użycia gamepada, a za pośrednictwem gestów i głosu. Najprawdopodobniej pojawi się na rynku za rok.

0
Źródło: GamesIndustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.