Samsung ML-2580N

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa o estetycznym wyglądzie. Wysoka jakość druku – fizyczna rozdzielczość 1200 × 1200 dpi, lecz widoczne są zakłócenia na jednolitych powierzchniach. Dość duża prędkość druku, zwłaszcza w rozdzielczości 600 dpi. Dwa podajniki (250 i jeden arkusz) i dwa odbiorniki

Monochromatyczna drukarka laserowa firmy Samsung o oznaczeniu ML-2580N ma obudowę z jasnego plastiku o ciekawej fakturze. Zapobiega ona powstawaniu odcisków palców, mimo tego że jest błyszcząca. Znajdujący się na panelu podświetlany wyłącznik całkowicie odcina dopływ prądu. Podobne wyłączniki spotykane do tej pory tylko w urządzeniach HP i OKI nie wyłączały całkowicie urządzenia.

Szybkość drukowania tekstu jest wysoka w przypadku drukarki Samsung.

Szybkość drukowania tekstu jest wysoka w przypadku drukarki Samsung.

Do komunikacji z komputerem służą porty USB 2.0 (High Speed) oraz złącze Fast Ethernet. Sterownik PCL 6 ma podstawową funkcjonalność. Jakość druku jest wysoka, warto zwrócić uwagę na fizyczną rozdzielczość wynoszącą 1200×1200 dpi.

Hałas generowany przez drukarkę Samsung jest wyraźnie mniejszy niż u konkurencji.

Hałas generowany przez drukarkę Samsung jest wyraźnie mniejszy niż u konkurencji.

Drukarkę wyposażono w kasetę na 250 arkuszy papieru i podajnik uniwersalny na jedną kartkę lub kopertę. Główny odbiornik mieści jedynie 80 arkuszy, dostępny jest za to drugi odbiornik na jeden arkusz, dzięki czemu możliwe jest prawie proste prowadzenie papieru – jest to ważne w przypadku nośników o dużej gramaturze (nawet 220 g/m2).

Wydruk dokumentu graficznego trwa krótko w drukarce Samsung.

Wydruk dokumentu graficznego trwa krótko w drukarce Samsung.

Koszty druku są wysokie, a przyczynia się do stosunkowo wysoka cena tonera o wydajności standardowej (1500 str.) lub podwyższonej (2500 str.). Toner startowy wystarcza na ok. 1000 str. W trybie uśpienia urządzenie zużywa 5,1 W, co jest przeciętną wartością. W trybie gotowości drukarka jest bezgłośna. Koperty DL trzeba zakleić przed zadrukowaniem, bo inaczej zostaną pomięte przez mechanizm transportowy drukarki.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.