Samsung SPF-105V

Cyfrowa ramka Philips SPF7010 cechuje się dużym rozmiarem ekranu oraz kontrolerem Wi-Fi. Urządzenie oprócz standardowej funkcji wyświetlania zdjęć ma możliwość odtwarzania muzyki w formacie MP3 oraz filmów wideo.
Samsung SPF-105V

Na 10 calowym ekranie o rozdzielczości 1024×600 pikseli wyświetlany obraz prezentuje się bardzo dobrze. Kolory są naturalne, a obraz nie wykazuje nierównomiernego podświetlenia. Urządzenie obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje kart pamięci, a także zewnętrzne nośniki pamięci ze złączem USB. Poza tym na zdjęcia dostępne jest 64 MB pamięci wewnętrznej.

Z przodu obudowy umieszczono przyciski dotykowe, które uwidaczniają się po ich podświetleniu po wykryciu dotyku. Menu urządzenia jest przejrzyste i dostępne w polskiej wersji językowej.

Dzięki bezprzewodowemu łączu Wi-Fi ramka może pobierać zdjęcia z internetowych kanałów RSS np. z popularnych fotoblogów. Co ciekawe urządzanie zostało wyposażone w akumulator, dzięki czemu może być postawione lub powieszone w miejscu gdzie jest utrudniony dostęp do sieci elektrycznej.

Karol Kulas