Sapphire DPF-T10

Marka Sapphire przeważnie kojarzona jest z kartami graficznymi z układami ATI Radeon na pokładzie.  Lecz od lat trwa jej ekspansja na różne kategorię sprzętu elektroniki użytkowej. W ostatnim czasie pojawił się jej nowy produkt, ramka DPF-T10. Nie jest to przeciętny model, jakich wiele jest na rynku. Urządzenie cechuje się dużym rozmiarem ekranu zamkniętym w równie potężnej, sprawiającej wrażenie pancernej, obudowie.
Sapphire DPF-T10

Na 10 calowym ekranie o rozdzielczości 800×480 pikseli wyświetlany obraz prezentuje się bardzo dobrze. Urządzenie oprócz standardowej funkcji wyświetlania zdjęć ma możliwość odtwarzania muzyki w formacie MP3 oraz filmów wideo. “Szafirowa” ramka obsługuje wszystkie rodzaje dostępnych obecnie kart pamięci, a także zewnętrzne nośników pamięci ze złączem USB. Poza tym na zdjęcia dostępne jest 256 MB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Z przodu obudowy umieszczono estetycznie wyglądające przyciski dotykowe. Co ciekawe inżynierowie Sapphire-a zastosowali ciekawy sposób sterownia głośnikiem, który możemy włączyć lub wyciszyć… klaskaniem.

Menu urządzenia jest przejrzyste i ma przyjemny i dopracowany graficznie wygląd. Nawigowanie po menu ekranowym jest bardzo proste i intuicyjne, a brak polskiej wersji językowej nie powinien nastarczać większego problemu.

Karol Kulas