W tym oknie podajemy kryteria, na podstawie których Download Sort będzie rozdzielał pobrane pliki.

Sortowanie pobieranych plików

Wygodnie byłoby zapisywać pliki pobrane przez przeglądarkę Firefox w różnych folderach na dysku w zależności od ich typu – obrazy osobno, pliki muzyczne osobno, programy osobno. Jednak musielibyśmy za każdym razem wybierać w oknie pobierania żądany katalog lub żmudnie przenosić pliki w Eksploratorze.

Sortowanie plików pobranych przy użyciu polecenia menu kontekstowego »Zapisz element docelowy jako…« umożliwi nam bezpłatne rozszerzenie Download Sort. Po jego zainstalowaniu ponownie uruchamiamy przeglądarkę Firefox, wybieramy z menu polecenie »Narzędzia | Dodatki« i klikamy ikonę »Rozszerzenia«. Na liście zaznaczamy pozycję »Download Sort« i wciskamy przycisk »Opcje«, by przejść do ekranu konfiguracji wtyczki.

Pobierane pliki możemy sortować według rozszerzenia (»Extension«) lub słowa kluczowego (»Keywords«). Wybierzmy pierwszą opcję i wskażmy na przykład rozszerzenie »JPG«. Następnie w polu »Folder:« podajmy żądany katalog docelowy. Jako »Autosave sub-folder« wybierzmy przykładowo nazwę rozszerzenia pliku »File extension«. W razie potrzeby możemy zmienić ustawienia, a następnie zatwierdzić je, wciskając przycisk »Add/Update«. W ten sam sposób określamy miejsce zapisu innych typów plików.

Warta uwagi jest również funkcja segregowania według słów kluczowych. Określone sformułowania muszą znaleźć się w adresie URL strony, z której pobieramy plik. Wpiszmy na przykład „chip.pl” i wskażmy katalog docelowy. Rozdzielanie plików według strony źródłowej będzie też możliwe po wybraniu przez nas sortowania według rozszerzenia i podaniu podkatalogu domeny źródłowej »Referr-ing domain«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.