Radeon HD 5970, podobnie jak widoczny na zdjęciu Radeon HD 5950, posiada dwa procesory graficzne

Tajemniczy, dwuprocesorowy Radeon

W Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia tajemniczej karty graficznej, wyposażonej w dwa procesory graficzne. Prawdopodobnie to nowy Radeon HD 5950.

P onad tydzień temu, serwis AlienBabelTech opublikował zdjęcia dwuprocesorowej karty graficznej, którą uznano za nowego Radeona HD 5970 – to według nowej nomenklatury – lub jak kto woli, HD 5870-X2. Teraz, ten sam serwis, publikuje zdjęcia kolejnej dwuprocesorowej karty AMD. Tym razem jest to Radeon HD 5950, czyli innymi słowy HD 5850-X2.

Każdy z procesorów graficznych nowego Radeona ma posiadać po 1440 procesorów strumieniowych, czyli tyle samo, co GPU karty HD 5850. Ponadto nowy model mierzy 12 cali długości, korzysta z dwóch złącz zasilających: 8- i 6-wtykowego i posiada dwa złącza DVI oraz jeden mini-DisplayPort.

Karta jest jednak o tyle tajemnicza, że AMD stanowczo zaprzecza jej istnieniu. Jak jest naprawdę? Czas pokaże. Ale anonimowe źródła twierdzą, że możemy spodziewać się sporych niespodzianek w wykonaniu AMD, w pierwszym kwartale 2010 roku.

Zobacz również nasz ranking kart graficznych!

Więcej zdjęć tajemniczego Radeona HD 5950 w serwisie AlienBabelTech.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.