Twój osobisty superkomputer

Być może nazwanie nowego desktopa firmy Maingear "osobistym superkomputerem" jest delikatną przesadą, ale mimo wszystko jest to mocna maszyna, stworzona dla wymagających graczy.

Maingear wprowadza na rynek nowy komputer stacjonarny o nazwie SHIFT, który według producenta, będzie „twoim osobistym superkomputerem”. Jest to lekką przesadą, ale z pewnością niejednemu graczowi przypadnie do gustu na przykład oryginalna obudowa.

W środku natomiast znajdziemy procesor Intel Core i7 (z chipsetem P55 lub X58), kartę graficzną nVidii lub AMD (m.in. dwie GeForce GTX 295 w SLI lub dwa Radeony HD 5870 w CrossFireX), dedykowany akcelerator CUDA (GeForce GT 220 lub GTS 250), minimum 8 GB pamięci DDR3-1600, maksymalnie sześć dysków twardych lub 12 napędów SSD, napęd DVD lub Blu-Ray, system chłodzenia firmy Asetek i oczywiście preinstalowany system Windows 7.

Zapraszamy na nasz nowy blog o sprzęcie!

Cena komputera z chipsetem Intel P55 zaczyna się od 2200 dolarów (ponad 6400 zł), natomiast za model z układem Intel X58 zapłacić trzeba co najmniej 2600 dolarów (powyżej 7500 złotych).

Pełną specyfikację komputera Maingear SHIFT znajdziecie na stronie producenta.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.