75% ankietowanych bez zgody przełożonych używa w celach służbowych pamięci przenośnych, a 63% nie przekazało swoim zwierzchnikom informacji o utracie urządzania z danymi

Twórca robaków na iPhone’a znajduje pracę jako programista

Ashley Towns, młody australijski programista, który zasłynął dzięki swojemu robakowi na iPhone'a, otrzymał lukratywny kontrakt w firmie programistycznej, która zapewniła mu ochronę prawną.

Robak Ikee, który był dziełem Townsa, nie czynił sam z siebie żadnych szkód. Co więcej, było w nim parę błędów. Otworzył on jednak drogę dla innych projektantów wirusów na iPhone’a. Przykładowo, robak Duh jest niczym innym, jak przerobioną wersją Ikee’ego, który zamienia iPhone’a we fragment botnetu a na dodatek kradnie dane personalne swojego użytkownika.

Firma monogeneration widzi w Townsie na tyle duży potencjał, że postanowiła go zatrudnić by pomagał tworzyć nowe aplikacje na palmofon Apple’a. Co więcej, nowy chlebodawca zapewni programiście ochronę prawną w razie konieczności.

Zatrudnienie cyberwłamywacza do firmy może budzić pewne wątpliwości. Graham Cluley, oficjalny bloger antywirusowej firmy Sophos, bierze jednak Townsa w obronę. – Jest mnóstwo młodych koderów, którzy, gdyby nie swoja głupota, byliby perełkami w każdej firmie programistycznej. Wiele z nich jest nawet lepszych od Townsa – komentuje na blogu Cluley.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.