Batman: Arkham Asylum powstał na Unreal Engine 3

Unreal Engine 3, dla każdego, za darmo

Unreal Engine 3, jeden z najchętniej używanych "silników" do gier od dziś jest dostępny dla każdego. Za darmo! Jest tylko jeden haczyk: licencja zabrania wykorzystywać go komercyjnie.

Firma Epic Games, twórca serii popularnych silników do gry z serii Unreal Engine, udostępniła za darmo swoje najświeższe dzieło dostępne na rynku, czyli Unreal Engine 3. To właśnie na nim powstały takie gry, jak Bioshock, Batman: Arkham Asylum czy Gears of War 2. Najnowsza edycja tego popularnego silnika jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii jakie istnieją (porównywalna jest do grafiki filmowej).

Niestety, nie oznacza to, że możemy stworzyć na nim grę, wydać i zarobić. Unreal Engine 3 do zastosowań komercyjnych jest wciąż dostępny tylko i wyłącznie za opłatą licencyjną. Jednak jeżeli chcecie stworzyć ciekawą animację, wizualizację bądź darmową produkcje, silnik wraz z dokumentacją jest już dostępny dla każdego. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się pierwsze dzieła artystów, które z pewnością zaprezentuje wam nasz Retrobloger.

0
Źródło: Gamikaze
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.