UVO DPH3070A

UVO to nowa polska marka polskiego producenta elektroniki użytkowej, firmy Comes. Do naszego laboratorium trafiło pierwsze urządzenie UVO DPH3070A, czyli ramka cyfrowa o przekątnej ekranu 7 cali. Obraz wyświetlany jest w proporcjach 16:9, czyli tradycyjna panorama w rozdzielczości 480×234 pikseli.  Przy tej rozdzielczości zdjęcia na ekranie nie prezentują się rewelacyjni,e szczególnie z bliskiej odległości. Jednak dla mniej wymagających użytkowników wystarczy ona w zupełności do prezentacji cyfrowych albumów.
UVO DPH3070A

Ramka UVO DPH3070A obsługuje wiele standardów kart pamięci, które są szczególnie popularne dla małych aparatów kompaktowych w tym SD, xD oraz Micro Stick. Dodatkowo do urządzenia możemy podłączyć zewnętrzny nośnik pamięci ze złączem USB, jak przenośny dysk twardy czy typowy pendrive.

Niestety zabrakło czytnika dla popularnego szczególnie wśród lustrzanek rodzaju kart Compact Flash. Oprócz przeglądania zdjęć wśród funkcji w menu znajdziemy kalendarz oraz zegar. Dzięki uchwytom z tyłu możemy zawiesić ramkę na ścianie.  Funkcjonalność urządzenia zwiększa poręczny pilot, który pozwala na wygodne sterowanie nim na odległość.

Karol Kulas