Wpisy hakerów na zaatakowanej stronie wskazują na ich raczej młody wiek

Witryna Uniwersytetu Warszawskiego zhakowana

Prywatne dane słuchaczy Uniwersytetu Otwartego UW były zagrożone - w nocy z niedzieli na poniedziałek zaatakowano stronę internetową uniwersytetu, przez każdy miał dostęp do tych danych.

Na stronie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego, zrzeszającego wszystkich chętnych słuchaczy powyżej 16. roku życia do uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez wykładowców UW, można przeczytać komunikat: „Informujemy, że w nocy z niedzieli na poniedziałek dokonano włamania na stronę internetową Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Władze Uczelni złożyły w tej sprawie doniesienie do prokuratury i na policję”.

W tej chwili prywatne dane słuchaczy, jak seria dowodu osobistego, PESEL, adres czy nr telefonu, są bezpieczne, ale przez pewien czas były dostępne dla wszystkich internautów odwiedzających witrynę UOUW.

Zobacz również: Rządowe instytucje pod cyberostrzałem!

Grupa hakerska Devil Team, najwyraźniej dumna ze swojego wybryku, sama poinformowała telewizję TVN24, używając do tego platformy Kontakt. Autorzy strony UOUW oraz sama rzeczniczka UW winą obarczają proces aktualizacji witryny, przeprowadzony w weekend.

Teraz, sprawę wyjaśnia prokuratura i policja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.