Kanał posłuży także za archiwum działań irackiego rządu, do którego każdy, wszędzie i o każdej porze będzie miał możliwość dostępu

YouTube wprowadza napisy dla niedosłyszących

YouTube otwiera się na niedosłyszących użytkowników. Pod klipami wideo pojawią się napisy z treścią mówioną przez postacie na ekranie.

Automatycznie generowane podpisy na początku pojawią się tylko na angielskiej wersji portalu i wyłącznie na trzynastu kanałach. Należeć będą do nich National Geographic, Columbia i kanały prowadzone przez Google’a. Inżynier odpowiedzialny za tę technologię, Ken Harrenstien, jest głuchy.

Dotychczas YouTube udostępniał narzędzie do ręcznego umieszczenia napisów, ale większość z osób umieszczających klipy nie korzystała z tej funkcjonalności, co powodowało, że YouTube był mało użyteczny dla niedosłyszących. Technika automatycznego rozpoznawania mowy jest wciąż niedoskonała, ale Harrenstien obiecuje, że prace nad nią będą prowadzone do skutku. Autorzy filmików będą mogli wciąż dodawać własne napisy a także poprawiać te wygenerowane automatycznie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.