W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk

Zbiorowy pozew przeciwko firmie Microsoft

Microsoft będzie musiał stawić czoła zbiorowemu pozwowi, jaki jest szykowany przez użytkowników Xbox LIVE. Powód? Masowe banowanie konsol, które zostały przerobione.

Microsoft przed paroma dniami rozpoczął akcję banowania konsol, które nie spełniają warunków użytkowania Xbox LIVE (czytaj: zostały zmodyfikowane sprzętowo w celu umieszczenia innych dysków niż tych od Microsoftu lub w celu umożliwienia uruchamiania nieoryginalnych nośników z grami). Użytkownikom, jak nietrudno się domyślić, nie spodobała się ta inicjatywa. Planowany jest zbiorowy pozew przeciwko gigantowi. A co na to Microsoft?

– Piractwo jest nielegalne i modyfikowanie konsoli Xbox 360 jest naruszeniem warunków użytkowania Xbox Live. Microsoft ma pełne prawo blokować takim osobom dostęp do usługi Xbox Live – tłumaczy przedstawiciel Microsoftu. Szacuje się, ze w wyniku ostatniej akcji ponad milion konsol zostało odcięte od usługi.

0
Źródło: Gram.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.