Sądowa wojna między dwoma gigantami półprzewodników zakończona, teraz pora na wojnę technologiczną

AMD: Otrzymaliśmy 1,25 miliarda dolarów od Intela

Równo miesiąc temu AMD i Intel zapowiedzieli ugodę, na mocy której gigant z Santa Clara miał zapłacić swojemu konkurentowi 1,25 miliarda dolarów. AMD pieniądze już otrzymało.

Ugoda pomiędzy dwoma największymi producentami procesorów, opiewa na kwotę 1,25 miliarda dolarów, którą Intel musiał zapłacić, by AMD wycofało wszystkie zarzuty dotyczące praktyk monopolistycznych. Chociaż półprzewodnikowy gigant z Santa Clara wciąż jest oskarżony o wymuszenia i przekupstwa, to jedno ma już z głowy – pieniądze przelał na konto swojego największego konkurenta – poinformowali przedstawiciele firmy AMD. Na mocy umowy, firma z Sunnyvale nie będzie kontynuować spraw sądowych, między innymi tych toczących się w amerykańskich, jak i japońskich sądach.

Obydwie firmy wydają się być zadowolone z takiego rozwiązania. AMD chce przeznaczyć otrzymaną kwotę na spłatę swojego zadłużenia, natomiast Intel nie będzie oskarżany o praktyki monopolistyczne. Obydwaj producenci mogą teraz skupić się na rozwijaniu technologii i wprowadzaniu innowacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.