Nowe szaty króla

Animowana wyszukiwarka Google

Strona główna Google'a otrzymała nowe uaktualnienie. Ta najprawdopodobniej najrzadziej modyfikowana strona w Internecie uprościła swój wygląd.

Po odwiedzeniu strony głównej wyszukiwarki Google zauważymy, że część elementów zniknęła. Widać tylko logo firmy, pole do wpisania zapytania oraz dwa przyciski aktywujące wyszukiwarkę. Dopiero po ruszeniu kursorem myszki reszta funkcji płynnie pojawia się na ekranie. – Dla większości użytkowników, odwiedziny na naszej wyszukiwarce to tylko powód do wpisania zapytania. To minimalistyczne podejście to coś, za co nas cenią. Inne usługi, takie jak Gmail, Grafika czy reklamy pojawią się dopiero jak użytkownik ruszy myszką. Płynny wjazd linków wydaje nam się najbardziej elegancki – komentuje firma na swoim blogu.

Obecny kształt nowej strony głównej Google’a został wybrany spośród dziesięciu różnych projektów. Został  on wybrany ze względu na zachowanie minimalistycznej formy wyszukiwarki. A wy co myślicie o zmianie?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.