Bambusowe obudowy Foxconna

Foxconn, okazując trochę miłości naszej planecie, zbudowała dwie obudowy komputerowe, których przednie panele wykonano z bambusa.

Podążając śladami firmy Asus, która już dość dawno wprowadziła na rynek notebooka z bambusową obudową, Foxconn prezentuje dwie bambusowe obudowy dla komputerów stacjonarnych. Co prawda z tej specyficznej rośliny wykonane są tylko przednie panele obudów, ale przecież nie można zabierać wszystkich żywieniowych zasobów pandom. Firma, która już otrzymała zamówienie na budowę iPhone’a nowej generacji, skonstruowała dwie obudowy o nazwach Bamboo One oraz Bamboo II.

Ta pierwsza przeznaczona jest dla tradycyjnych komputerów w formie mid-tower, natomiast druga znajdzie zastosowanie w mniejszych rozwiązaniach Home Theatre PC. Obudowy, oprócz tego, że są przyjaźniejsze dla naszej planety, niż te zbudowane w całości z tradycyjnych materiałów, to dodatkowo dość efektownie się prezentują.

Obydwie kosztują około 54 dolary (ponad 150 złotych), jednak dostępne są wyłącznie w krajach azjatyckich.

0
Źródło: PCPop.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.