Komisja Europejska jest zdania, że Microsoft nie ma prawa dołączać do swojego systemu przeglądarki internetowej Windows Internet Explorer

Bing! kontra Bing, czyli sądowy spór o nazwę

Mieszczącej się w St. Louis firmie Bing! Information Design nie przypadła do gustu nazwa wyszukiwarki Microsoftu. Będzie proces sądowy.

Bing! Information Design zajmuje się projektowaniem promocyjnych materiałów graficznych i multimedialnych i zarejestrowała swój znak handlowy około 9 laty temu. Zdaniem firmy, nazwa wyszukiwarki Microsoftu jest myląca dla jej klientów i zmniejsza znaczenie jej marki. Stąd też proces sądowy przeciwko gigantowi z Redmond.

– Uważamy, że ten pozew jest uzasadniony i nie wydaje mi się, by ktokolwiek mylił firmę nas oskarżającą z naszą wyszukiwarką. Szanujemy znaki handlowe i własność intelektualną innych i nie możemy się doczekać kontynuacji tego procesu sądowego – skomentował Kevin Kutz, przedstawiciel Microsoftu.

Czytaj też: Bing – godny rywal dla Google’a, ale nie w Polsce

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.