Canon Pixma MP250

Canon Pixma MP250 to najprostsze urządzenie z całej rodziny wielofunkcyjnych urządzeń atramentowych. Brak tu dodatkowych funkcji i bajerów, ale za to otrzymujemy solidne urządzenie za naprawdę niewielkie pieniądze. Użytkownicy domowi powinni być zadowoleni.
Canon Pixma MP250

Czas dość przeciętny, choć jak widać droższe urządzenia "potrafią" dłużej...

Czas dość przeciętny, choć jak widać droższe urządzenia “potrafią” dłużej…

Jako drukarka atramentowa sprzęt spisuje się bardzo dobrze, nie można narzekać na jakość wydruków, a i czas w jakim powstają nie należy do najdłuższych. Tania drukarka to zazwyczaj dość wysokie koszty druku i mała wydajność, tutaj jest… podobnie. Na szczęście możemy temu nieco zaradzić kupując wydajniejsze i tylko nieco droższe tusze.

Bardzo dobry czas, szybki skan to podstawa przy zachowywaniu naszych starych zdjęć.

Bardzo dobry czas, szybki skan to podstawa przy zachowywaniu naszych starych zdjęć.

Kopie wykonamy tylko w nieco dłuższym czasie, niż powstają wydruki. Niestety mamy pewne ograniczenie, możemy wykonać tylko dziewięć kopii naraz, wyświetlacz ograniczony do jednej cyfry nie pozwoli ustawić więcej. W domu zazwyczaj nie jest to wielki problem, choć może być nieco denerwujący. Pomimo swej prostoty panel sterujący jest przemyślany i intuicyjny, dość łatwo ustawić urządzenie aby kopiowało z pożądaną jakością nawet zdjęcia.

Trochę trzeba poczekać, by nasz kolorowy dokument ujrzał światło dzienne.

Trochę trzeba poczekać, by nasz kolorowy dokument ujrzał światło dzienne.

Skaner to demon prędkości, no może tylko niezbyt dużej rozdzielczości – 600×1200 dpi, ale do zwykłych domowych zastosowań powinno to wystarczyć. Jakość jak i wygoda korzystania ze sterownika, jak to w Canon-ach, stoi na wysokim poziomie. Bardzo dobry wynik – w połowie stawki w naszym rankingu pod względem możliwości, a co najważniejsze obejmuje prowadzenie w kategorii opłacalności. Zdecydowanie bardzo dobry wybór dla osób poszukujących taniego i dobrego sprzętu.

Robert Dutkiewicz