Google Książki - ostatnio częsty temat sądowych sporów

Chińska pisarka oskarża Google o skanowanie książek

Prawdopodobnie podbudowana problemami usługi Google Książki we Francji, chińska pisarka zdecydowała się pozwać giganta z Mountain View za pogwałcenie praw autorskich.

O problemach usługi Google Książki we Francji informowaliśmy was w połowie listopada. Kłopoty teraz zataczają jeszcze szersze kręgi, bowiem pewna chińska pisarka o imieniu Mian Mian zdecydowała się wnieść pozew do sądu przeciwko Google o naruszenie praw autorskich. Według niej, Google zeskanowało jedną z jej powieści o tytule Acid Lovers i upubliczniło ją za darmo, bez poinformowania jej o tym. Mian Mian domaga się pieniężnej rekompensaty ze strony Google’a w wysokości (tylko) 61 tysięcy juanów, czyli około 8900 dolarów.

Być może 8900 dolarów dla Google’a to tyle, co nic, jednak jeśli Mian Mian wygra w sądzie, to prawdopodobnie gigant z Mountain View zostanie zasypany tysiącami innych pozwów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.