Chrome na Maka jeszcze w tym roku

Google Chrome w wersji dla systemu Mac OS X to wciąż mrzonki. Stabilna wersja, według obietnicy Google'a, co prawda będzie jeszcze w tym roku, ale mocno okrojona.

Google już 1,5 miesiąca temu obiecywało, że przeglądarka Chrome trafi w końcu na jabłkową platformę. Koncern ma zamiar dotrzymać swojej obietnicy. Niestety, okupione to będzie funkcjami aplikacji znanymi z wersji pod Windows.

W makowej wersji Chrome’a zabraknie takich rzeczy, jak menadżera zakładek, trybu App Mode, obsługi rozszerzeń i Google Gears. Aplikacja nie będzie też w pełni 64-bitowa. Funkcje te mają być zaprezentowane na apple’owską platformę nieco później. Kiedy? Tego już Google nie określiło.

Tymczasem Chrome’owi wiedzie się coraz lepiej, ale wciąż jest on na rynkowym marginesie. Udział przeglądarki w Polsce wzrósł do 3,08 procent. Google chce przekroczyć barierę 10 procent światowego rynku do końca roku 2011. Czy warto możesz sprawdzić sam, pobierając przeglądarkę z naszego portalu.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.