Firefox 3.5 - najpopularniejsza przeglądarka świata

Firefox 3.5 jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie

Według witryny internetowej StatCounter, Firefox 3.5 właśnie wyprzedził Internet Explorera 7 i stał się najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie.

Na sukces przeglądarki Firefox 3.5 złożyły się co najmniej dwa czynniki. Oczywiście pierwszy jest taki, że Firefox jest niezłą przeglądarką, a mnóstwo dodatków i rozszerzeń przyciąga bardzo wielu użytkowników. Drugi natomiast powód leży już po stronie Microsoftu. Bardzo wielu użytkowników zaktualizowało swoją przeglądarkę Internet Explorer 7 do wersji następnej, czyli 8. Na tyle dużo, że udział w rynku IE7 spadł do poziomu 21,2 procenta, ale zbyt mało, by Internet Explorer 8 mógł wyprzedzić Firefoksa. Najnowsza przeglądarka Microsoftu cieszy się użytkowaniem przez 20,09 procenta internautów, podczas gdy „nowy król” Mozilli, kontroluje już 21,93 procenta rynku, a wkrótce udostępniony zostanie jego następca – Firefox 3.6.

Czytaj również: Wojny przeglądarek – sprawdź, która jest najlepsza!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.