Gmail w wersji offline

Google po ponad roku testów uruchomił usługę Poczta offline dla Gmaila. Dzięki niej można przeglądać swoją korespondencję bez konieczności aktywnego połączenia z Siecią.

Funkcja, która w wersji rozwojowej istniała już od roku w dziale Laboratorium, w końcu ujrzała światło dzienne w wersji finalnej. Poczta Offline pozwala na przejrzenie swoich maili na koncie Gmail nawet w momencie, kiedy nie możemy połączyć się z Internetem. Poczta offline wymaga obecności wtyczki Gears (zostanie zainstalowana automatycznie).

Po uruchomieniu usługi poczta na serwerze zostanie przekazana do pamięci podręcznej przeglądarki internetowej i synchronizowana za każdym razem, gdy połączenie z internetem zostanie nawiązane. Wiadomości, które chcemy nadać, są kolejkowane i również czekają na połączenie z Internetem.

Aby uruchomić usługę, trzeba zalogować się na Gmaila, kliknąć na „Ustawienia” a następnie zakładkę „Offline”. Metoda alternatywna, przez nas polecana, to skorzystanie z klienta pocztowego, takiego jak Mozilla Thunderbird, z którym zarówno Gmail, jak i inni dostawcy poczty są kompatybilni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.