Google posprząta w naszej książce adresowej

Google na komórkach i Google w komputerze – synchronizacja danych bywa problematyczna przez zduplikowane wpisy tych samych kontaktów. Google znalazło na to wygodne rozwiązanie.

„Jeden pierść… znaczy się, przycisk, by wszystkie połączyć”. Google, niczym Sauron, stworzył przycisk, by połączyć wszystko. A przynajmniej wszystkie zduplikowane wpisy w usłudze Google Kontakty beta. Wraz z popularyzacją Androida, coraz więcej osób synchronizuje swoje palmofony ze swoim kontem używanym jak dotąd na komputerze. Niejednokrotnie kontakty są inaczej opisane w komórce, niż na komputerze, co owocuje zdublowanymi wpisami. Dotychczas korektę trzeba było wprowadzać ręcznie. Od dziś zrobi to za nas Google.

Wystarczy zalogować się do usługi Google Kontakty beta a następnie wcisnąć przycisk „Znajdź kontakty” w nowej sekcji „Masz zduplikowane kontakty?”. Usługa pokaże ci co zechce połączyć, by uniknąć pomyłki, a następnie scali duble. Proste, nieprawdaż?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.