Komputer z Chrome OS zadebiutuje pod koniec 2010 roku

Jaki będzie netbook z Google Chrome OS?

Netbooki

O tym, że netbook Google’a pojawia się na horyzoncie, niedawno was informowaliśmy. Teraz znamy prawdopodobną specyfikację techniczną urządzenia, które ma pojawić się na rynku w czwartym kwartale 2010 roku. Ma być on oparty na procesorze w architekturze ARM, zatem zamiast do netbooków, przyporządkowany będzie raczej do kategorii smartbooków. Ponadto w jego wyposażeniu znajdziemy graficzny chipset Nvidia Tegra (prawdopodobnie drugiej generacji), który zapewni możliwość odtwarzania materiałów HD.

W wyposażeniu jest także 64-gigabajtowy napęd SSD, 2 GB pamięci RAM, 10,1-calowy, pojemnościowy ekran LCD HD Ready (prawdopodobnie 1366 x 768 pikseli), łączność WiFi, moduł 3G, łączność Bluetooth, kamera internetowa, port Ethernet oraz porty USB. Preinstalowane mają być również aplikacje Google’a, jak GMail, Maps, Search czy Voice.

Cena netbooka Google’a ma nie przekroczyć granicy 300 dolarów (ponad 900 złotych). Jeśli gigant z Mountain View zbytnio nie podniesie tej granicy, to szykuje się duży sukces.