Konica Minolta 1600f

archiwum
Laserowe urządzenie wielofunkcyjne, które dobrze sprawdza się jako faks (kolorowy). Funkcje skanera i monochromatycznej drukarki są tu niejako przy okazji, o czym świadczą bardzo ubogie sterowniki i niska prędkość druku. Prędkość skanowania i kopiowania można uznać za przeciętną. Złącze PictBridge

Zobacz cały ranking:

Urządzenie wielofunkcyjne Konica Minolta 1600f z monochromatyczną drukarką laserową, kolorowym faksem i  skanerem CIS jest wyposażone w podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy oraz kartę sieci Fast Ethernet.

Jedynie w urządzeniu HP skanowanie wstępne trwa długo.

Jedynie w urządzeniu HP skanowanie wstępne trwa długo.

Ma przeciętne wymiary i waży 13 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia wyświetlacz tekstowy mieszczący 2 linie po 16 znaków (bez podświetlenia). Do złącza PictBridge można podłączyć pendrive i wydrukować zapisane na nim pliki.

Prędkość kopiowania jest niska w urządzeniu Konica Minolta.

Prędkość kopiowania jest niska w urządzeniu Konica Minolta.

Szybkość drukowania jest bardzo niska. Wydrukowanie 10 stron tekstu trwa ponad 2 minuty. Również kopiowanie nie jest zbyt szybkie – ok. 20 s na stronę Natomiast skanowanie trwa krótko samo skanowanie wstępne trwa jedynie 7,5 s. Sterowniki drukarki i skanera są bardzo ubogie, co wskazuje, że urządzenie jest przeznaczone głównie do faksowania. W trybach uśpienia i gotowości urządzenie jest bezgłośne W tym drugim trybie pobór mocy wynosi 10,5 W, a więc dość sporo.

Prędkość drukowania jest niska w urządzeniu Konica Minolta.

Prędkość drukowania jest niska w urządzeniu Konica Minolta.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 200 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić jedną kartkę lub kopertę. Pojemność odbiornika to skromne 50 arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są połączone. Wydajność standardowego tonera to 4000 stron. Niestety jest dość drogi, przez co koszty druku nie należą do najniższych. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje toner startowy wystarczający na ok. 1500 str.

Marek Grzybowski