Podobnie jak większość produktów tajwańskiego producenta, nowe pamięci flash objęte są dożywotnią gwarancją

Microsoft chce popularyzacji exFAT-a

Microsoft zaczyna udzielać licencji na system plików exFAT. Gigant ma nadzieje na jego popularyzację w urządzeniach przenośnych.

Gigant z Redmond podał do publicznej wiadomości nowy program licencjonowania systemu plików Extended File Allocation Table (exFAT). Producenci wybranych urządzeń, takich jak aparaty cyfrowe, kamery czy cyfrowe ramki, muszą zapłacić płaską stawkę licencyjną w wysokości 300 000 dolarów. Licencje na inne urządzenia będą wyceniane w zależności od planowanej ilości ich produkcji.

System exFAT już nie jest nowinką na rynku. Z Microsoftem już jakiś czas temu porozumiały się firmy takie, jak Sony, Canon i Sanyo. Sandisk również formatuje swoje karty pamięci na system exFAT, który zresztą został ujęty w standardzie SD Association dla kart SDXC.

System exFAT został zaprojektowany z myślą o multimedialnych urządzeniach przenośnych i pamięciach USB. Jego główną przewagą nad FAT32 jest większa szybkość działania oraz obsługa plików większych, niż 4 GB. Obsługiwany jest przez system Windows XP i jego następców.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.