Windows Live składa się z zestawu aplikacji instalowanych na komputerze użytkownika – Windows Live Essentials – oraz usług webowych dostępnych w chmurze.

Microsoft rejestruje uczniów na Windows Live bez ich wiedzy i zgody

Microsoft ogłosił bardzo ciekawą promocję dla szkół, w ramach której otrzymują darmowy dostęp do wybranych usług. Jednak jak każda okazja, również i ta ma pewien haczyk.

W ramach programu  Microsoft EduPack, szkoły publiczne otrzymały za darmo zestaw narzędzi, które następnie są zobowiązane do przekazania ich uczniom. W ich ramach uczniowie otrzymują:

  • Skrzynkę pocztową o pojemności 10 GB, adres w domenie szkoły
  • Internetowy dysk twardy o pojemności 25 GB
  • Możliwość tworzenia forów, prowadzenia bloga, galerii zdjęć
  • Organizer
  • Zakup produktów Microsoft w nieco niższej cenie.

Brzmi nieźle, jednak poza marketingową promocją Microsoft w zamian otrzymał coś więcej: dziesiątki tysięcy danych osobowych do własnego użytku. Każdy uczeń bowiem, w ramach pakietu EduPack, zostaje zarejestrowany w usłudze Windows Live bez jego wiedzy i zgody. Co więcej, loginy i hasła są przekazywane publicznie, przez nauczyciela.

Prosimy was o zabranie głosu w tej sprawie. Czy Microsoft, w zamian za przekazanie darmowych usług, powinien mieć prawo do zbierania danych osobowych uczniów szkół średnich?

0
Źródło: pLT
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.