Aplikacja uruchomiona została na telefonie wyposażonym w dotykowy wyświetlacz oraz system Windows Mobile

– Mobilny Firefox początkiem końca sklepów z aplikacjami – twierdzi Mozilla

Zdaniem Mozilli, brak kompatybilności pomiędzy App Store, Android Market i innymi sklepami przyczyni się do sukcesu aplikacji mobilnych i komórkowego Firefoksa.

Firefox dla urządzeń mobilnych, zdaniem Mozilli, będzie miał najbardziej wydajny silnik do obsługi JavaScript wśród wszystkich przeglądarek na komórki. Fundacja uważa, że będzie on na tyle dobry, że deweloperzy, zamiast pisać aplikacje pod konkretny system operacyjny, zaczną je pisać na przeglądarki internetowe. – Każdy, kto zna javascript i HTML może stworzyć znakomitą aplikację, bez potrzeby uczenia się specyfiki danej platformy mobilnej – uważa Jay Sullivan, wicedyrektor działu mobilnego Mozilli.

Analitycy podchodzą sceptycznie do entuzjazmu Mozilli. Przypominają, że nie każdy dysponuje stałym połączeniem z Internetem w swoim smartfonie, a nawet bywają momenty, że brakuje standardowego sygnału GSM. Mobilny Firefox musiałby zatem przechowywać aplikacje lokalnie, w pamięci telefonu.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.