Laboratorium firmy Panda Security w sierpniu br. zanotowało 2000% wzrost liczby różnych wiadomości spam typu NDR, w porównaniu do liczby próbek wykrytych pomiędzy styczniem a czerwcem tego roku

Mózg największej akcji spamowej na świecie zapłaci 210 000 dolarów grzywny

Australijski spamer, oskarżony o przeprowadzenie największej w historii operacji spamowej, został skazany na karę 210 tsyięcy dolarów grzywny.

Thomas Atkinson wysyłał 10 miliardów niechcianych wiadomości e-mailowych dziennie – był mózgiem największej na świecie operacji spamowej. Na rozprawę w sądzie federalnym w australijskim Brisbane, oskarżony się nie stawił, co nie przeszkodziło sądowi w wydaniu wyroku. Atkinson ma 7-letni zakaz wysyłania jakiejkolwiek korespondencji reklamowej przez Internet, a ponadto musi zapłacić 210 tysięcy dolarów grzywny. Na mocy prawa, sędzia Andrew Greenwood mógł ukarać go nawet 2,5 miliarda dolarów grzywny, jednak rządowy prokurator domagał się niższej kary. Taką „zniżkę” Atkinson otrzymał prawdopodobnie ze względu na współpracę z organami ścigania.

Kary w Australii są znacznie niższe. Pewien Amerykanin za spamowanie na Facebooku musi zapłacić 711 milionów dolarów grzywny!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.