Pierwszy napęd SSD największego producenta dysków twardych

Największy producent dysków twardych ma wreszcie napęd SSD!

Seagate wreszcie dołącza do grona producentów, dla których nie są obce napędy SSD. Pulsar to 200-gigabajtowa stacja SSD, złożona z układów SLC NAND flash i oferująca wysokie prędkości transferu.

O napędach SSD w naszym portalu ostatnio się nie wspominało – głównie dlatego, że ich ceny ciągle nie chcą spaść do takiego poziomu, że przeciętny Polak mógłby sobie na nie pozwolić. Gdy jednak największy producent dysków twardych przedstawia swój pierwszy napęd SSD, warto o tym wspomnieć. Seagate Pulsar to stacja SSD o pojemności 200 GB, która złożona jest z szybkich układów Single-Level Cell NAND flash, zamkniętych w 2,5-calowej obudowie. Urządzenie ma oferować prędkości zapisu i odczytu danych odpowiednio równe 200 i 240 MB/s, a korzystać będzie z interfejsu SATA.

Seagate zaimplementował tutaj przydatną funkcję ochrony przed utratą zasilania. Dzięki niej, nawet gdy cały system nagle straci zasilanie, nie utracimy wszystkich materiałów, nad którymi aktualnie pracowaliśmy.

Technologia SLC pozwala na zwiększenie niezawodności napędu – współczynnik AFR wynosi 0,44%. 

Koniecznie zobacz nasz ranking napędów SSD!

Co prawda Seagate po cichu testuje już swój pierwszy napęd SSD wraz z wydawcami OEM od września, ale wciąż nie wiadomo, kiedy pierwsze maszyny z nim w środku trafią na rynek. Cena również pozostaje na razie zagadką. Wiemy jednak, że napędy objęte będą 5-letnią gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.