E-booki uwolnione od Kindle'a

Nieautoryzowane kopiowanie e-booków Amazona tymczasowo możliwe

Zabezpieczenia DRM dla formatu AZW, czyli e-booków Amazona, zostały złamane. Tak przynajmniej twierdzi grupa hakerska "I love cabbages".

Cyfrowe książki kupione w sklepie Amazon są zabezpieczone, jak dotąd skutecznym, algorytmem DRM, który uniemożliwia nieautoryzowane ich kopiowanie bez uiszczenia odpowiedniej opłaty. Te czasy tymczasowo się skończyły. Wszystko dzięki narzędziu Unswindle, opracowanego przez grupę „I love cabbages”. Dzięki niemu pliki AZW, czytane tylko przez czytnik Kindle, można konwertować do dowolnego formatu a następnie kopiować do woli. Unswindle rozszerza możliwości „łamacza” zabezpieczeń MobiDeDRM, które służy do usunięcia samego algorytmu chroniącego e-booki przed piractwem. I love cabbages przyznają jednak, że ich narzędzie nie będzie skuteczne zbyt długo. Wystarczy prosta łatka do systemu operacyjnego Kindle’a, która unieruchomi Unswindle. Pytanie tylko, kiedy Amazon ją opracuje…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.