Wielki Brat patrzy...

Obrazkowa wyszukiwarka Google najpierw na Androidzie

Usługa Google Visual Search, której wystarczy fotografia, by wyświetlić wszystkie powiązane z nią informacje, zadebiutuje najpierw na systemie operacyjnym Android.

Google Visual Search w swoim założeniu jest prosty i bardzo użyteczny. Wystarczy, że wykonamy zdjęcie naszym smartfonem – Google zadba o resztę i wyświetli informacje powiązane z fotografowanym obiektem. – Wyobraź sobie, że jesteś turystą i po przybyciu na miejsce chciałbyś wiedzieć więcej na temat tego, gdzie jesteś i co widzisz – wystarczy zrobić zdjęcie zabytku, by został on przez nas zidentyfikowany – powiedział Hartmut Neven, Product Manager w Google.

Technika ta jest jednak wciąż w powijakach. Google nie jest na razie w stanie podać daty premiery usługi, nawet w wersji rozwojowej. Wiemy za to, co zresztą nie jest niespodzianką, że pierwszą kompatybilną platformą będzie Google Android.

Czytaj też: Mobilne systemy operacyjne w pigułce

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.