UBitMenu integruje znane z poprzednich wersji pakietu menu z aktualnymi programami Office.

Odnajdywanie poleceń w starym, dobrym klasycznym menu

Po przesiadce na Office 2007 wielu użytkowników irytuje obsługa nowego paska wielofunkcyjnego. Aby uniknąć długiego wyszukiwania poleceń na wstążkach, przynajmniej czasami przydałoby się menu, do którego przyzwyczailiśmy się, używając starych wersji pakietu.

Microsoft nie przewidział w nowym Offisie możliwości używania obok wstążek sprawdzonego w wielu edycjach pakietu menu. Darmowy program UBitMenu oferuje możliwość dodania do zwykłej struktury menu dodatkowego nowego paska wielofunkcyjnego. Metoda warta jest polecenia, ponieważ nie wymaga ukrywania żadnych elementów menu i pozwala na równoczesne oswajanie się z nową koncepcją obsługi. Jeśli nie uda nam się znaleźć szukanej funkcji, po prostu przechodzimy do dobrze znanego menu.

Po ściągnięciu programu zamykamy wszystkie programy Office i instalujemy UBitMenu. Narzędzie jest wtyczką, która integruje się jako zwykły szablon. Od następnego uruchomienia Office’a we wszystkich programach pakietu na pasku wielofunkcyjnym znajdziemy dodatkową wstążkę »Menu«, która umożliwia na dostęp do znanego ze starszych wersji pakietu menu i pasków narzędzi. Gdy dodatkowe pomocnicze menu przestanie być nam potrzebne, można je bez problemu usunąć w Panelu sterowania Windows.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.