OKI MB480

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z monochromatycznej drukarki laserowej, skanera CCD o rozdzielczości 1200×600 dpi i monochromatycznego faksu. Szybko skanuje, kopiuje i drukuje. Wysoka jakość druku, lecz można mieć zastrzeżenia do jakości kopii. Niskie koszty druku pod warunkiem

Zobacz cały ranking:

Urządzenie wielofunkcyjne OKI MB480 z monochromatyczną drukarką laserową, skanerem CCD o rozdzielczości 1200×600 dpi  i monochromatycznym faksem jest wyposażone w podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy. Ma dość duże wymiary i waży 19 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia duży, podświetlany wyświetlacz tekstowy mieszczący 5 linii po 20 znaków.

Skanowanie wstępne trwa krótko w urządzeniu OKI.

Skanowanie wstępne trwa krótko w urządzeniu OKI.

Urządzenie jest bardzo szybkie pod każdym względem. Nie można mieć zastrzeżeń co do prędkości drukowania, kopiowania i skanowania. Np. skanowanie wstępne trwa ok. 10 s, w wydrukowanie 10 stron tekstu – 25,4 s.

Wszystkie porównywane urządzenia kopiują bardzo szybko.

Wszystkie porównywane urządzenia kopiują bardzo szybko.

Jakość druku jest wysoka, niestety nie można tego samego powiedzieć o jakości kopii. Na jednolitych obszarach wyraźnie widać zakłócenia, słabo wygląda gradacja odcieni szarości. Urządzenie nie należy do energooszczędnych. W trybie gotowości pobór mocy wynosi 26,8 W, natomiast w trybie uśpienia spada do 7,7 W, co wciąż jest dość dużą wartością.

Wszystkie porównywane urządzenia szybko drukują dokumenty tekstowe.

Wszystkie porównywane urządzenia szybko drukują dokumenty tekstowe.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 530 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić 50 kartek. Pojemność odbiornika to 150 arkuszy. Można dokupić drugi podajnik na 530 arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są połączone. Wydajność standardowego tonera to 1500 stron. Kasety o zwykłej wydajności wystarczają do drukowania 3500 str., można jednakże nabyć toner o wydajności aż 12000 str., dzięki któremu koszty druku będą bardzo korzystne.

Marek Grzybowski