Opera 10.5 wyciekła do Sieci

Opera 10.5 ma dziś mieć swoją premierę. Jednak już w nocy pojawiła się wersja rozwojowa przeglądarki, która wyciekła. Aplikacja ma nowy interfejs, nowe funkcje i jest szybsza.

Opera 10.5, której premiera została zapowiedziana na dziś, pojawiła się już w nocy w Sieci. Przeglądarkę wyposażono w nowy interfejs, który wykorzystuje nowinki Windows 7, dodano do niej tryb prywatnego przeglądania oraz dodano nowy silnik renderujący, który ma zapewnić wydajniejszą pracę aplikacji.

Opera 10.5 wygląda nieco jak Chrome. Trudno się dziwić – projektanci Google’a pod względem ergonomii są perfekcjonistami a dobre wzorce warto kopiować. Niestety, wersja, która krązy po Sieci, jest autentyczną Operą 10.5, co potwierdza sam producent, ale we wczesnej wersji rozwojowej. Dlatego też zalecamy cierpliwość. Finalna wersja ma zawierać lekko poprawiony interfejs, nowy engine do skryptow ECMAScript/javascript.

Stabilną wersję Opery pobierzesz z naszego portalu

0
Źródło: Techie Buzz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.