Pierwsza poważna wpadka Windows 7 – tym razem na serio

Windows 7 zalicza swoją pierwszą wpadkę i tym razem nie ma mowy o żadnej pomyłce. Systemy zabezpieczeń systemu nie rujnuje żaden wirus, lecz... Office 97.

Programiści Microsoftu najwyraźniej nie przewidzieli, że ktoś będzie instalował 12-letni pakiet Office na Windows 7. Niestety, nie jest to żadna wymówka – system powinien być odporny na działanie każdej aplikacji. Tymczasem po instalacji pakietu Microsoft Office 97 funkcja „Kontrola konta użytkownika” staje się bezużyteczna.  Okno ustawień nie chce się zamknąć i nie można nic w nim zmienić. Co więcej, sama funkcja również zaczyna działać niestabilnie.

Problemem, zdaniem osób, które problem odkryły, jest nadanie Office’owi zbyt dużych uprawnień do modyfikacji rejestru. Na razie Microsoft nie udostępnił żadnej łatki rozwiązującej ten problem. Tymczasowe rozwiązanie, które nie zostało jeszcze gruntownie przetestowane i ciężko określić, jaki ma wpływ na system i inne aplikacje, dostępne jest pod tym adresem.

Windows 7 miał jedną „wpadkę” tuż po premierze – jak się okazało, był to fałszywy alarm

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.