Odczytywanie myśli przestaje być wyłącznie dziedziną science-fiction

Pisanie za pomocą myśli

Amerykańscy naukowcy zaprezentowali metodę, dzięki której użytkownicy mogą pisać na komputerze używając tylko swojego mózgu.

Urządzenie ma pomóc w obsłudze komputera ludziom, którzy cierpią na epilepsję lub podobne schorzenia. Obsługa jego jest dość prosta: wystarczy skupić swoje myśli na jednej z wyświetlonych liter, by następnie została ona umieszczona w tekście tak samo, jak byśmy ją wprowadzili z poziomu klawiatury. Urządzenie analizuje pole elektryczne w mózgu i potrafi wychwycić wymyślony przez nas symbol alfanumeryczny z dokładnością bliską stu procentom.

Niestety, na razie urządzenie nie zagości jako domowy gadżet i przyda się wyłącznie osobom tego potrzebującym. Aby poprawnie działało, elektrody muszą się znajdować na powierzchni mózgu, nie na czaszce. Oznacza to kosztowną operację i świadomość posiadania elektronicznego sensora w głowie.

0
Źródło: PhysOrg.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.