Pompeje w Google Widok Ulicy

Pompeje zostały dodane do google'owskiego Widoku Ulicy, dzięki czemu każdy z dostępem do Internetu może wirtualnie pozwiedzać legendarne ruiny.

Cyberturyści mogą już przechadzać się po alejkach Pompejów, dzięki nowemu regionowi dodanemu do Widoku Ulicy, usłudze Google’a zintegrowanej z Google Mapy i Google Earth. Inicjatywa koncernu przypadła do gustu urzędom włoskim, które liczą na to, że internauci, zaciekawieni ruinami, przyjadą ujrzeć je na własne oczy.

– Możliwość wirtualnej przechadzki w celu poznania cudów Pompejów to niesłychana promocja dla turystyki we Włoszech. Nie sądzę, by przez to ludzie rezygnowali z przyjazdu do nas, a wręcz przeciwnie – komentuje Mario Resca z ministerstwa kultury.

– Dziedzictwo kulturalne Włoch jest tak istotne, że musi być poznane przez cały świat – dodaje entuzjastycznie Carlo d’ Blond Asaro, dyrektor włoskiego Google’a.

Google Earth pobierzesz z naszego portalu

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.