Posiadacze iPoda touch mają w nosie aktualizacje systemu

Według badań Chitika Research, 94,4% użytkowników iPhone'a działa pod kontrolą systemu iPhone OS 3. iPod touch za to jest niechętnie aktualizowany – najnowszy system wgrało tylko 55,24% userów.

Użytkownicy iGadżetów Apple’a mają w nosie płacenie za aktualizacje do swoich urządzeń. W przypadku iPhone’a, ludzie chętnie aktualizują oprogramowanie, gdyż mogą to robić za darmo. Z kolei posiadacze iPodów touch, którzy również mogą skorzystać z aktualizacji, tyle że za symboliczną opłatą 5-10 dolarów (zależnie od daty zakupu), praktycznie nie aktualizują swoich urządzeń. Warto zaznaczyć, że 55,24% użytkowników, którzy już mają iPhone OS 3.x w swoich odtwarzaczach, najprawdopodobniej kupiło playera razem z tym systemem, gdyż jest on preinstalowany od momentu swojej premiery. Co więcej, konieczność uiszczenia opłaty i seria zmian, która głównie dotyczy iPhone’a, tym bardziej ich nie zachęca.

To złe wieści dla Apple’a. Posiadacze iPodów ze starszym systemem operacyjnym nie mogą instalować (czyli kupować) aplikacji napisanych pod nowszy system. To z kolei oznacza mniejszy przychód z ich sprzedaży i mniej wpływów dla deweloperów.

Źródło: Chitika, Inc.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.