Klony Maków bez Mac OS X - nowy pomysł Psystara na biznes

Psystar wraca do handlu komputerami

Psystar, czyli firma, która została skazana za sprzedawanie PC-tów z systemem OS X, nie przestanie handlować komputerami. Zmieni się "tylko" system operacyjny – na Linuksa.

Psystar wystosował oświadczenie, w którym przedstawia swoją przyszłość, po zakazie handlu PC-tów z przerobionym Mac OS X. Jak się okazuje, firma zajmie się nie tylko produkcją koszulek. – Na początku tego miesiąca, Psystar zaprzestał sprzedawania systemów komputerowych. W nadchodzących dniach rozpoczniemy sprzedaż na nowo, jednak w nowych, niższych cenach, ze względu na zmianę preinstalowanego systemu operacyjnego na Linuksa. Dalej zamierzamy korzystać ze sprzętu najwyższej jakości, który jest kompatybilny z systemem OS X (poprzez sterowniki Apple’a lub te stworzone przez społeczność). Dzięki temu na naszych komputerach zainstalujesz dowolny system operacyjny – czytamy w oświadczeniu.

Innymi słowy, Psystar chce oferować sprzęt kompatybilny z Mac OS X, tańszy o cenę tego systemu. Apple’owskiego konkurenta możemy dokupić i zainstalować na własną rękę. Zrozumieliśmy aluzję.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.