Zwycięzca: SE Satio - 12 Mpix, tuż za nim plasują się: Omnia HD/Xperia X2 - 8 Mpix HTC Desire/Nokia N97 - 5 Mpix Samsung Galaxy Spica - 3,2 Mpix

SE Satio zyskuje nowy firmware, z Aino nie było problemu

Wydaje się, że Sony Ericsson powoli wychodzi z kłopotów. Udostępniono nowy firmware dla smartfona Satio, który jednak nie powraca do sprzedaży, ale za to model Aino nie był wadliwy.

Gdy informowaliśmy was najpierw o problemie z oprogramowaniem smartfona SE Satio, a następnie w niedużym odstępie czasu, podobny problem dotknąć miał model Aino, to wydawało się, iż będzie to katastrofa dla japońsko-szwedzkiego producenta – obydwa te modele to najbardziej high-endowe telefony firmy, przeznaczone do sprzedaży w okresie świątecznym. Obydwa miały być wycofane ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii przez dwóch największych sprzedawców telefonów.

Tymczasem Sony Ericsson z cały problemem poradził sobie dość szybko. Model Aino nigdy nie został wycofany ze sprzedaży, co potwierdzone zostało zarówno przez sprzedawców, jak i firmę SE. Satio natomiast zyskał już nowy firmware, dzięki któremu znikną pojawiające się problemy z softem. Zwłaszcza to jest dobra informacja dla SE, gdyż pierwsza diagnoza brzmiała, iż usterki nie da naprawić się „drogą powietrzną”.

Carphone Warehouse jednak nie zamierza na razie przywracać Satio do sprzedaży, zatem być może łata SE nie naprawia wszystkich błędów w tym smartfonie.

Zajrzyjcie także na nasz MobileBlog!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.