Linux po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę jednego procenta udzialu na rynku

Serce Linuksa bije wydajniej – pojawił się nowy kernel

Bardziej zaawansowani użytkownicy systemów linuksowych mogą już podmienić kernel w swoim systemie. Zwykli użytkownicy wkrótce zyskają uaktualnienie dla swoich dystrybucji.

Społeczność open-source zaprezentowała właśnie nową wersję kernela Linuksa o oznaczeniu 2.6.32. Co zyskamy instalując aktualizację? Przede wszystkim zoptymalizowano obsługę pamięci wirtualnej i operacyjnej, przez co system powinien zauważalnie działać wydajniej. Szczególnie powinni zauważyć to posiadacze dysków SSD. Poprawiono też obsługę układów graficznych od AMD i Intela oraz kart pracujących w trybie SLI/CrossFireX.  Użytkownicy profesjonalnie zajmujący się wirtualizacją powinni również odczuć zauważalny wzrost wydajności.

Jądro Linuksa jest dystrybuowane poprzez mechanizmy aktualizacji większości dystrybucji. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą już teraz odwiedzić naszą witrynę i pobrać kod źródłowy kernela do własnoręcznej kompilacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.