Zune HD - jedno z niewielu urządzeń na rynku, która korzystają z platformy Tegra

Tegra 2 nadchodzi

Chociaż platforma Tegra nie zdążyła jeszcze do końca rozgościć się na rynku, szykowana jest już jej następczyni. Tegra 2 ma zostać zaprezentowana na targach CES 2010.

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że Nvidia ostatnio wiele mówi, ale niewiele robi – tak jest przede wszystkim z długo wyczekiwanym procesorem graficznym Fermi, zwanym również widmo. Teraz, pomijając premierę (lub jej brak) układu GF100, kalifornijski producent rozpoczyna kampanię dotyczącą drugiej generacji platformy Tegra, która oficjalnie ma być przedstawiona podczas targów CES 2010 – na początku stycznia przyszłego roku.

Tegra, to układ typu system-on-chip, który nie zrobił wielkiej furory na rynku – chociaż jego możliwości są naprawdę spore (zobacz test!), to odtwarzacz multimedialny Microsoftu – Zune HD – jako jedyny na większą skalę wykorzystał platformę nVidii. Niestety, oprócz popularnego serwisu aukcyjnego, Zune HD w Polsce nie ma. Jest jeszcze odtwarzacz Samsunga, ale ten nie dotarł jeszcze na rynek.

Zbyt wielu szczegółów na temat samego układu nie podano. Wiemy, że w pierwszej połowie 2010 roku na rynek trafić mają tablety PC, smartbooki, netbooki i urządzenia MID, oparte na Tegrze nowej generacji, natomiast w drugiej połowie dołączą do nich również smartfony.

Nvidia chce zapewnić użytkownikom możliwość lepszego korzystania z Internetu, niż mają to teraz przy pecetach. Szybkość i wydajność to główne cele dla nowej platformy. Padło również wyrażenie „Internet HD”, zatem z pewnością moc będzie na tyle duża, że otrzymamy możliwość przeglądania materiałów High-Definition, bezpośrednio w przeglądarce.

Czekamy z niecierpliwością i mamy nadzieję, że tym razem większa ilość znaczących producentów zainteresuje się platformą Tegra.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.